FAQ (SK)

Kasa

Ak ste si nezakúpili svoje lístky vopred a kapacita festivalu nie je naplnená, môžete si lístky zakúpiť v KASE. Ak si chcete zabezpečiť svoje miesto na festivale a zároveň ušetriť, je odporúčané si kúpiť lístky vopred. Kasu nájdete pri hlavnom vstupe do areálu pevnosti. (Vstup je z Elektrárenskej cesty, auto nechajte prosím na parkovisku).

Adresa

Komárno je malé mesto na juhu Slovenska, ktoré sa nachádza na hranici s Maďarskom. Toto mesto sa pýši niečím naozaj jedinečným – historickou a majestátnou pevnosťou.

Súradnice sú 47° 75‘ N, 18° 13‘ E

Festival nájdete aj pod nižšie uvedenou adresou:

Parkovisko – Hradná, 945 01 Komárno, Slovensko

Vstup na festival – Eletrárenská cesta, 945 01 Komárno, Slovensko

Ako sa tam dostať?

Pre najplynulejšiu a bezstarostnú cestu vám odporúčame použiť hromadnú dopravu – autobus, alebo vlak. Ušetríte si tak starosti s parkovaním, peniaze a taktiež vaše auto. Nižšie nájdete viacero alternatív, ako sa k nám dostať:

Cesta vlakom

Na stránke www.cp.sk nájdete rozpis všetkých vlakov, ktoré premávajú na území SR a dostanete sa nimi pohodlne do Komárna. Železničná stanica Komárno sa nachádza 2 km od miesta konania festivalu, čo predstavuje cestu na pešo dlhú asi 25 min.

Cesta autobusom

Taktiež na stránke www.cp.sk nájdete aj rozpis všetkých autobusov, ktoré vás jednoducho dostanú do Komárna, kde sa koná festival. Autobusová stanica Komárno sa tiež nachádza asi 2 km od miesta konania festivalu.

Cesta autom

Ak ste sa aj napriek nášmu odporúčaniu rozhodli ísť autom, tak pre vás máme niekoľko alternatív ako sa k nám dostať z rôznych smerov:

 • Z Nitry
  • cez trasu č.64 cez Nové Zámky a Hurbanovo smerom na juh
 • Z Bratislavy
  • cez trasu E575 a č.63 cez Šamorín, Kútniky a Veľký Meder
  • alebo cez platený úsek E60 do Maďarska v smere na Gyor a trasu č.1 na Nagyszentjános (dialničná nálepka sa dá kúpiť na virpay.hu za 11,27 EUR na 10 dní)
 • Z Budapešti
  • cez platený úsek E60 v smere na Tatabánya a následne na Komárom
 • Z Gyor-u
  • cez trasu č.1 v smere na Nagyszentjános
  • Cez platený úsek E60 v smere na Budapešť a následne na Komárom cez trasu č.13
 • Z Viedne
  •  najrýchlejší spôsob ako sa k nám dostanú návštevníci z Viedne je cez trasu A4 a následne E60

Festivalové náramky

Predpredajové lístky sú kontrolované pri hlavnej bráne do priestorov pevnosti Komárno a budú zamenené za festivalové náramky. Tieto náramky vám budú upevnené na ruku našim milým personálom a nie sú prenášateľné na iné osoby. Takisto nemôžu byť vymenené za nové pri strate.

Bezbariérový prístup

Na všetkých verejne prístupných priestranstvách festivalu je možnosť sa dostať aj na invalidnom vozíku bez veľkých ťažkostí. Záchod pre ZŤP bude umiestnený v blízkosti čajovne.

Kemping

Pevnosť Komárno je jedinečná svojím vzhľadom, rozlohou a taktiež priestorom na stanovanie v jej samotných útrobách. V areáli pevnosti bude vyhradená trávnatá plocha na stanovanie, len pre návštevníkov s kempovými páskami (kvôli kvalite „hlukom-nerušeného“ spánku), kde sa budú nachádzať aj sociálne zariadenia ako sprchy, či toalety a samozrejme pitná voda.

Vstupná kontrola

Pri vstupe do priestorov festivalu budete skontrolovaní profesionálnym personálom a budete sa musieť preukázať svojim festivalovým náramkom. Vstupom do priestranstiev festivalu súhlasíte s pravidlami festivalu – http://basementfestival.sk

Pre presnejšie lokalizovanie hlavného kempu – Elektrárenská cesta, pevnosť Komárno.

Na kase obdrží každý návštevník príslušnú pásku. Podľa jej druhu bude následne vpustený do patričného kempu. POZOR! Personál ostrahy nevymieňa lístky za pásky a v prípade, že sa rozhodnete ísť autom po uzavretej Elektrárenskej ceste do hlavného kempu, nielenže budete poslaný späť na hlavné parkovisko, ale aj zablokujete festivalovú dopravu.

Kontrola festivalových náramkov

Platné festivalové lístky vám budú na vstupnej bráne zamenené za festivalové náramky. Informujeme vás, že festivalové lístky majú svoj jedinečný kód, ktorý bude skenovaný pri prevzatí festivalového náramku a tým stráca svoju platnosť na ďalšie použitie. Vstup na festival je následne možný len s originálnym festivalovým náramkom, ktorý nesmie byť poškodený, lepený či inak upravovaný. Ak nedisponujete takýmto náramkom, nebude vám umožnený vstup. Ak si všimnete pri upevnení náramku, že vám ho člen nášho školeného personálu nedostatočne upevnil, tak ihneď upovedomte náš personál – neskoršie sťažnosti v prípade straty festivalového náramku sa nebudú brať do úvahy. Tí, ktorí budú chytení v priestranstvách festivalu bez platného festivalového náramku budú vyvedení z areálu.

Fotenie

Bohužiaľ, väčšina kapiel a umelcov je opatrná pri zverejňovaní svojej hudby a iného duševného vlastníctva. Preto je používanie akejkoľvek profesionálnej audio, či video techniky striktne zakázané. Výnimka platí len pre akreditovaných fotografov a kameramanov.

Guestlist

Ak ste vyhrali lístky v jednej z našich súťaži, dostali lístok prostredníctvom našich partnerov, alebo ste účinkujúci festivalu, tak svoje festivalové náramky dostanete v Kase. Prosím dbajte na to, aby ste mali so sebou platný doklad s fotkou (Občiansky preukaz, Vodičský preukaz, ISIC, pas).

Jedlo a pitie

Stánky s jedlom a pitím budú v blízkosti pódií a budete si môcť zahryznúť do jedál rôznych chutí a uhasiť smäd dobre vychladeným pivkom. Súčasťou budú aj vegánske a vegetariánske špeciality. Ak preferujete miešané drinky, pivko či panáky, navštívte open airové bary alebo navštívte príjemne chladné tunely v blízkosti Bastion Stage-u. Kto má radšej zdravé a osviežujúce nealko a bylinné čaje príde si na svoje v útulnej čajovni.

Ochrana sluchu

Na festivaloch si niekedy človek potrebuje chrániť aj svoj sluch, ktorý môže byť pôsobením vysokej hlasitosti poškodený. Odporúčame preto účastníkom, aby si chránili svoj sluch štupľami do uší, ktoré sa dajú kúpiť v mnohých obchodoch so zvukovou a DJskou technikou.

Trhovisko

Oblečenie a iné produkty od umelcov, či samotné festivalové produkty bude možné zakúpiť priamo na festivale v predajných stánkoch. Budeme radi, keď ich počas festivalu navštívite.

Odpad

Chceme dať do pozornosti, že celý areál bude počas festivalu priebežne čistený. V areáli bude dostatok odpadkových košov, ktoré sú vám plne k dispozícii. Preto vás prosíme, aby ste ich využívali a svoj odpad triedili. Vážime si prírodu, ako aj priestory, v ktorých sa festival odohráva, takže budeme veľmi radi za prínos k čistote v areáli. Prosíme vás, aby ste chránili životné prostredie, nenarúšali ostatným účastníkom pohodlie a udržovali kempingové priestory čisté.

Sound systémy a silnejšie reproduktory

S prihliadnutím na zvýšenú hlučnosť v okolí pevnosti počas festivalu, by sme vás radi upozornili že sound systémy (prenosné reproduktory, reprodukčné sústavy v autách, atď.) sú v kempoch, tuneloch, na parkovisku pred pevnosťou a aj mimo pevnosti počas trvania festivalu oficiálne zakázané. O hudobné zastrešenie podujatia sa stará veľké množstvo umelcov, tak vás prosíme o nenarušovanie programu a ani pohodlia odpočinku vašich susedov v kempe hlučnou hudbou. Prosíme vás o rešpektovanie pravidiel festivalu a ďakujeme vám za pochopenie.

Zdravotná služba

Ako to pri väčších podujatiach býva, tak sa vždy môže niečo stať. Nižšie sú uvedené najdôležitejšie telefónne čísla pre všetky prípady. Prosíme vás, majte sa na pozore a nehanbite sa pomôcť sebe, či iným v prípade akéhokoľvek nebezpečenstva. Prvé kontaktné osoby sú permanentne na mieste. V hlavnej časti areálu nájdete Zdravotnícky stánok, ktorý neváhajte využiť aj pri menších nehodách. Tím zdravotníkov bude k dispozícii počas celého festivalu pre všetkých návštevníkov. Na hlavnej mape nájdete presnú lokalitu jednotky prvej pomoci.

Hasiči 150 | Polícia 158 | Núdzová linka 112

Parkovanie

Priamo pred pevnosťou bude vyhradená betónová plocha, ktorá bude slúžiť na parkovanie vášho vozidla. Plocha pred pevnosťou je verejným parkovacím miestom s dostatočnou kapacitou, parkujte prosím s ohľaduplnosťou k domácim obyvateľom a enviromentu okolia.

Van Life Camp

Účastníci festivalu so zakúpeným Van Life Camp lístkom majú ako jediní povolený prejazd so svojim vozidlom ku kase festivalu. Na kase obdržíte festivalové pásky a sprievodcu, ktorý vás zavedie do Van Life Camp-u.

Press

Ak ste akreditovanými členmi tlače či iných médií a ste registrovaný, v Kase pred vstupnou bránou dostanete všetky potrebné doklady, aby ste mali prístup do priestorov určených pre médiá.

Sanitárne zariadenia

V areáli festivalu budú nainštalované sanitárne zariadenia (toalety a sprchy), najmä v Hlavnom Kempe, na Ravelin Square (okolie Hlavného stage-u) a v Starej pevnosti.

Časový rozvrh

Aby ste stihli všetkých svojich obľúbených interpretov, tak pre vás máme kompletný detailný časový rozvrh, ktorý bude zverejnený na webových stránkach, sociálnych sieťach, udalosti na FB ako aj fyzicky na mieste vo forme veľkých banerov a plagátov umiestnených na strategických bodoch v areáli festivalu.

Počasie

Festival sa koná za každého počasia. Prosím zohľadnite fakt, že lokálna klíma je občas premenlivá a ako je možné sa spáliť od slnka, tak je možné aj ochorieť v prípade vetra, či dažďa bez dostatočného oblečenia. Informujte sa preto pár dní pred festivalom o počasí na daný víkend.